Mentionsy
Szukaj w treści odcinka
Jednoznacznie więc, proszę Państwa, wskazuję, że w dopełniaczu słyszymy Benfiki i piszemy Benfiki przez K.
No i niby już powinniśmy wiedzieć, że z Benficą piszemy przez C, ale czytamy jako K. O Benfice, o kim oczy, bo Benfice piszemy przez C wyłącznie, tu oczywiście wątpliwości nie ma, ale właśnie w tym narzędniku, w związku z tymi raz C, raz K, wątpliwości się więc mnożą
I niektórzy zamiast z Benficą, czytane Benficą przez C, piszą przez K. I to też jest błąd ortograficzny.
Słyszymy KI, musimy zapisać literkę K. Benfica, Benfiki, z Benfiką, ale piszemy przez C i tak dalej, i tak dalej.
I wszędzie to C pozostaje, tam gdzie czytamy jako K. Poza dopełniaczem Benfici, tu tożsamość wymowy z polską ortografią jest jednoznaczna.
A kogo co widzimy Markę, czytamy przez K.
Ostatnie odcinki
-
O wyrażeniu - Dostać białej gorączki
25.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Uciec tam gdzie pieprz rośnie
24.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Gdzie diabeł mówi dobranoc
23.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Pokażę Ci gdzie raki zimują
22.06.2026 08:00
-
O związku wyrazowym wziąć rozwód z żoną czy mężem
19.06.2026 08:00
-
Czym jest alasz?
18.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Uciec tam gdzie pieprz rośnie
17.06.2026 12:44
-
Rozprawa o afirmacji
17.06.2026 12:39
-
Wielkie litery w tekstach reklamowych
17.06.2026 12:39
-
O poprawności wyrażenia „umieć w coś”
15.06.2026 12:05