Mentionsy
O irytującym Realu i europejskich nocach (Budka Komentatorska #52)
PSG, Bayern, Arsenal, Atletico - tak prezentują się półfinaliści tegorocznej Ligi Mistrzów. I to ich boje w ćwierćfinałach tych rozgrywek, a także zmagania ligowe będą tematem tego odcinka "Budki Komentatorskiej".
Rozdziały (16)
Podsumowanie weekendu w piłce nożnej i żużlu, z fokusem na ligowe rozgrywki i meczowe wyniki.
Podsumowanie ligowych meczów żużlowych, w tym informacje o kontuzjach i wynikach.
Analiza meczu Korona vs Jagiellonia, z podsumowaniem wyników i kluczowych momentów.
Analiza kolejnych meczów Ekstraklasy, w tym informacje o kluczowych momentach i wynikach.
Podsumowanie Pucharu Polski i wyników kolejki Ekstraklasy, z analizą wyników i reakcje na zgon Jacek Magiera.
Podsumowanie kluczowych meczów Serie A, w tym informacje o wynikach i kluczowych momentach.
Analiza wyników meczów Premier League, sytuacji w tabeli i perspektyw na przyszłe spotkania.
Podsumowanie wyników kolejki Serie A, z analizą kluczowych momentów i reakcjami na mecz Como-Inter.
Analiza nowego rekordu w Bundesliге i podsumowanie kluczowych informacji.
Komentator szczegółowo analizuje mecz Atlético z Barcelona, od notowania pierwszych okazji do koncowych wyników, podkreślając decyzje sędziowskie i kluczowe bramki.
Komentator kontynuuje analizę meczu Realu z Bayernem, podkreślając decyzje sędziowskie i prestiżowe aspekty spotkania.
Komentator przedstawia statystyki meczu, podkreślając dominację Bayernu i jego wybitne wydania.
Komentator podsumowuje mecz, podkreślając dominację Bayernu i przyszłe perspektywy ligowe.
Komentator analizuje kosmicznie szybką pierwszą połowę meczu Bayernu z Real Madridem, podkreślając niesamowite gry obu drużyn.
Komentator krytycznie odzwierciedla sezon Realu, podkreślając brak jedności i frustrację kibiców.
Komentator reflektuje nad przyszłością Realu, w tym kwestią podpisania kontraktu Wini i nagrodą złotą piłką.
Szukaj w treści odcinka
Lekki flashbacki z tego, co mieliśmy okazję oglądać w pierwszym meczu z Barcelona w półfinale Ligi Mistrzów pokazał Holender.
A Barcelona miała stroje retro sprzed sezonu, to też niesamowita zabawa z strojami retro, w sensie albo grybo, albo wcale, nie?
Ale co do tej Barcelony, to nie wiem, czy ja mam powiedzieć, czy ty chcesz powiedzieć, bo generalnie oglądałem ten mecz Barcelony i o czym mówią chyba wszyscy, nie tylko, tacy dziennikarze jak Tomasz Cionkała przykładowo, no to Barcelona się ogląda przyjemnie, w sensie nawet dla kibica Realu, jak człowiek sobie ogląda Barcelonę, widzi tego Jamala, widzi tego różnego, nie wiem, Pedriego czy Daniela Olmowa w ostatnim czasie,
Także Barcelona fajnie zagrała, przyzwoicie, te dorobowe spotkanie, pewne zwycięstwo 4-1 i w lidze przewaga nad Realem urosła już do 9 punktów.
To może zacznijmy od Atlético Barcelona, bo chronologicznie to wydarzenie było pierwsze.
Tam jedyną okazją chyba był ten strzał Alvareza z piątej minuty, a potem Alvarez świetnie przechodzi zawodników Barcelona, w tym Roberta Lewandowskiego.
Zero do jednego, Barcelona po dobrej pierwszej połowie schodzi, przegrywając.
Potem jeszcze w końcówce Barcelona coś tam tworzyło, ale nieskutecznie i tym samym Barcelona w dość szokujący, przede wszystkim przed spotkaniem, sposób ma dwie bramki do nadrobienia na Metropolitano.
Barcelona naprawdę bardzo dobrze grała przez 25 minut, powiedzmy.
Na Barcelona mogę tam już prowadzić 3-0 i prowadzić dwóch meczów.
Znowu czerwona kartka dla Barcelony, tym razem dla Erika i Barcelona musi kończyć ten mecz w dziesiątkę.
Co do kwestii kontrowersji, bo w sumie tego nie poruszyłem tak za bez daną sprawę, był protest Barcelona w związku z tym, co się działo w pierwszym meczu, tam brak czerwonej dla Koke, to, że tam Marc Pugli nie dostał drugiej żółtej za to, że tam przyjął piłkę po podaniu, w sensie przyjął piłkę ręką po podaniu Juana Musso, co jest tłumaczone tym, że po prostu Jamal wtedy miał kontakt z linią jakby pola karnego, co anuluje wtedy rozegranie gry, bo nie można wtedy rozegrać, więc to jest jedna kontrowersja.
No rozgrywa grę jak chce, rozgrywa piłkę jak chce, a Barcelona straciła bramkę, którą już kiedyś widzieliśmy, bo kocham tą kompilację na Twitterze tych bramek, gdzie tam Barcelona z Newcastle, z Atalantą z tamtego sezonu, z Atlético z tamtego sezonu, z Interem z tamtego sezonu.
Mogę mówić to samo o kibicach, znaczy kibicach, no Barcelonie, bo Barcelona, odnoszę wrażenie, że też objęła taką strategię po spotkaniu, ale Barcelona na pewno pokazała dużo więcej w rywalizacji z Atletico aniżeli Real w rywalizacji z Bayernem.
O ile w wypadku Realu to jest drugi raz z rzędu, kiedy odpada z Ligi Mistrzów, ale odpada w dużo gorszym stylu niż Barcelona, to Barcelona, która ostatnimi czasy cieszy neutralnego kibica, to odpada z Ligi Mistrzów i na pewno nie zdobędzie Ligi Mistrzów w tym sezonie, to już wiemy.
No tak, no to na pewno, no Barcelona niestety, no 12 lat czekania będzie, niestety na czekania na Ligę Mistrzów, a co do meczu Bayernu z Realem, no kosmiczna pierwsza połowa, naprawdę absolucyjne ma, jak to mówią.
Zamknijmy ten sezon, naprawdę nie grajmy klasyku w momencie, w którym ma być rozgrywany o tytuł, bo ja wiem, że jeśli Real będzie miał chociaż matematyczne szanse na tytuł, albo Barcelona będzie miała szanse na tytuł po wygranej z Realem, to to będzie jeszcze bardziej upokarzające niż to, co oni prezentują od początku tego sezonu.
Ostatnie odcinki
-
Are cinematic universes dying? (Too online #4)
20.06.2026 10:36
-
O słabych faworytach, wielkim Vozinhy i jeszcze...
19.06.2026 16:13
-
Jak wygląda życie w internacie? (Pod jednym nie...
19.06.2026 10:29
-
MARUDY #3
18.06.2026 10:27
-
Budowanie wieży, śpiewanie, kreatywne nauczanie...
17.06.2026 10:18
-
o. Mieczysław Smyda SJ - 42 lata w Brazylii. Ku...
13.06.2026 12:28
-
O przedmundialowej gorączce - wielka zapowiedź ...
11.06.2026 07:36
-
Jak kobiety założyły spodnie? Czyli o najważnie...
10.06.2026 10:10
-
Od zera do milionera - historia domu mody Gucci...
06.06.2026 09:45
-
O ciekawych transferach i "ciekawym" finale Lig...
04.06.2026 15:19