Mentionsy
"Ludzie w podróży" - spotkanie z Agatą Romaniuk na dworcu kolejowym Wisła-Głębce
W cyklu "Ludzie w podróży", tworzonego we współpracy z PKP Intercity, Michał Nogaś zagościł dziś w Wiśle - na dworcu kolejowym Wisła-Głębce. To właśnie tam rozmawiał z pisarką Agatą Romaniuk, znaną przede wszystkim z bardzo popularnego cyklu książek dla młodzieży "Kocia szajka". I choć o Wiśle jego rozmówczyni opowie wiele ciekawych historii, na tym punkcie na mapie się nie zatrzymamy. W trakcie audycji usłyszymy również opowieści o całkiem niedalekim Cieszynie, ale też miejscach odleglejszych, a bliskich sercu pisarki - Australii, Omanie i Andaluzji.
Rozdziały (18)
Agata opisuje swoje pierwsze wrażenia odwiedziny Wiśli-Głębce w latach osiemdziesiątych.
Agata opowiada o swoim ulubionym miejscu w Wiśli-Głębce i opisuje podróż pociągiem z Warszawy.
Agata opowiada o swojej rodzinie i jej pochodzeniu z Jabłonkowa, a także o swojej prababce i jej historii.
Agata opowiada o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, w tym o czasach spędzonych na dworcu i o poradach babki.
Agata opowiada o swoich wrażeniach odwiedziny gór i schronisk, a także o swoich planach na przyszłość.
Agata opowiada o historii mezalianse w rodzinie i poradach babki.
Agata opowiada o swojej inspiracji do pisania i połączeniu przygód z wyobrażeniem.
Agata opowiada o swojej książce o kotach, które postanowiły być skoczkami narciarskimi. Mowa o nowej części Kociej Szajki 12, gdzie jedno z kotów chce być skoczkiem narciarskim.
Agata wspomina o skoczku narciarskim Adama Małyszcie i planach otwarcia Centrum Skoków Narciarskich w Beskidzie.
Agata mówi o planach na trzynastym tomie Kociej Szajki, gdzie koty postanowią na staż do Warszawy, a także o cenach najmu w mieście.
Agata opowiada o swoim doświadczeniu podróży do Australii, gdzie przeżyła trudne doświadczenia związane z wyjazdem z wielkiego miasta.
Agata opowiada o swoim nowym miejscu w Hiszpanii, gdzie żyje z mężem w małym, spokojnym miasteczku, które jej bardzo odpowiada.
Agata Romaniuk opowiada o ucieczce z Ukrainy podczas wojny i znaczeniu podróży w czasach dzisiejszych.
Agata Romaniuk opowiada o swoim planie zamieszkania w Cieszynie i ulubionych miejscach w tym mieście.
Agata Romaniuk wspomina o pisarzach i miejscach w Cieszynie, takich jak Kornel Filipowicz i jego księgarnia.
Agata Romaniuk podaje pięć miejsc do odwiedzenia w Wiśle, w tym dworzec kolejowy, schronisko na Soszowie i skocznia w Malince.
Agata Romaniuk mówi o planowanej książce o Śląsku Cieszyńskim, nazwaną Stela Śląsk-Cieszyński.
Sponsorem audycji było PKP Intercity, polski przewoźnik kolejowy.
Sponsorzy odcinka (1)
"Sponsorem audycji było PKP Intercity, polski przewoźnik kolejowy."
Szukaj w treści odcinka
Ostatnie odcinki
-
Rafał Bryndal - "poeta piosenki"
17.06.2026 00:05
-
"Ludzie w podróży" - spotkanie z Agatą Romaniuk...
10.06.2026 00:01
-
Medyczno-naukowo-sportowa rozmowa z Bogdanem Gn...
02.06.2026 22:05
-
"Ludzie w Podróży" - Agata Grenda z Gdańskiego ...
27.05.2026 00:05
-
Komentator sportowy - Jacek Laskowski
19.05.2026 22:05
-
Jak dziś wygląda świadomość polskich mężczyzn w...
12.05.2026 22:05
-
Roman Kosecki - piłkarski obieżyświat
06.05.2026 00:01
-
Sofia Lebiediewa - język polski z perspektywy c...
29.04.2026 00:01
-
"Ludzie w Podróży" - Sławek Gortych w Teatrze N...
22.04.2026 00:05
-
Sebastian Chmara - ze sportem przez życie
14.04.2026 22:05