Mentionsy
Reportaż: Tragedia górnośląska. Obóz śmierci na pustyni Kara Kum
Ci, którzy trafili do tego obozu w większości go nie przeżyli. Nieliczni, którzy wrócili nie potrafili o tym opowiadać. Na pustynię Kara Kum w Związku Radzieckim w 1945 roku z Górnego Śląska wywieziono osoby "podejrzane" dla nowych władz. Żadna nie miała jednak procesu ani wyroku. O tym miejscu opowiada doktor Dariusz Węgrzyn ze Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. W audycji wykorzystano też archiwalną wypowiedz Franciszka Pawlasa z reportażu Józefa Wyciska "Polacy, Niemcy, Rosjanie"
Reportaż Doroty Stabik "Obóz śmierci na pustyni Kara Kum" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
Szukaj w treści odcinka
Potworny pech, bo mówimy o mieszkańcach Górnego Śląska aresztowanych tuż po zajęciu Górnego Śląska przez Armię Czerwoną.
Ostatnie odcinki
-
Reportaż: Muzykoterapia
18.06.2026 14:35
-
Reportaż: Brylantowe gody
17.06.2026 10:38
-
Reportaż: Industriada 3
11.06.2026 15:01
-
Reportaż: Industriada 2
10.06.2026 14:35
-
Reportaż: Industriada
01.06.2026 14:35
-
Reportaże: Tychy - miasto dla ludzi
28.05.2026 14:35
-
Reportaże: Miłosierni na ulicy
28.05.2026 13:09
-
Reportaż: Koncert Iskierki
26.05.2026 14:35
-
Reportaż: Duma Kopciowic
25.05.2026 15:56
-
Reportaż: Kapela Dworska Książąt Pszczyńskich
21.05.2026 14:35