Mentionsy

Radio Wnet
Radio Wnet
07.05.2026 10:34

Dubejko po siedmiu miesiącach aresztu: ciągle budzę się przed szóstą i sprawdzam, czy nie czekają

Urszula Dubejko, jedna z urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymanych w 2024 roku, opowiada o skutkach siedmiu miesięcy spędzonych w areszcie. Mówi o traumie, izolacji, kamerach w celi, kajdankach i zespole stresu pourazowego.

Rozdziały (9)

1. Wprowadzenie i opowieść pani Dubejko

Pani Dubejko opowiada o swoim doświadczeniu w areszcie i emocjach związanych z tym.

2. Trauma i zdrowie psychiczne

Pani Dubejko opisuje trauma spowodowane aresztowaniem i potrzebę profesjonalnej pomocy medycznej.

3. Odwzajemnienie i relacje międzyludzkie

Pani Dubejko opowiada o reakcjach innych osób w areszcie i o swojej izolacji.

4. Inwigilacja i modlitwa

Pani Dubejko opisuje warunki aresztu i rolę modlitwy w jej doświadczeniu.

5. Dowody i oskarżenia

Pani Dubejko wyjaśnia oskarżenia i dowody podane przeciwko niej przez prokuraturę.

6. Rozprawy i proces

Kobieta omawia sytuację z ławnikami i aktami oskarżenia, podkreślając problemy z ich przepisywaniem i zawartością.

7. Psychologiczne i ekonomiczne trudności

Opisuje trudności związane z procesem, w tym psychiczne i ekonomiczne, w tym straconą pracę i finansowe koszty obrony.

8. Podziękowania i wsparcie

Podziękowuje za wsparcie i wspomina o grupie Nie Jesteś Sam, Sama, która pomaga w trudnych momentach.

9. Trudności urzędników

Opisuje sytuację urzędników, którzy stracili pracę lub zmienili zawód z powodu procesu, podkreślając ich strach i trudności.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 2 wyniki dla "Romanowski"

Biorąc pod uwagę, kto siedzi na ławie oskarżonych i to, że w ogóle to jest podzielone, że sugeruje się, że pan minister Ziobro czy pan minister Romanowski mogli być szefami.

Nie, nie, nie, ona już chyba przeszła na emeryturę i to gdzieś po tej akcji z ministrem Romanowskim nieudanej, kiedy tam rzeczywiście był błąd prokuratury, taki radykalny,