Mentionsy

Pogadajmy o F1!
Pogadajmy o F1!
01.05.2026 06:25

Formuła 1 wprowadza zmiany w silnikach po 3 wyścigu, Turcja wraca do kalendarza F1!

🔧 REWOLUCJA SILNIKOWA JUŻ MARTWA?

Po zaledwie 3 wyścigach FIA wprowadza korekty do jednostek 2026. Super-clipping, problemy z bezpieczeństwem po wypadku Bearmana i całkowita kompromitacja twórców przepisów. Czy to koniec elektryfikacji w F1?


🏁 SKANDAL NA TORZE POZNAŃ

Jedyny homologowany tor w Polsce ZAMKNIĘTY przez decyzję GIOŚ! Sprawa hałasu, polityka i absurd - zaangażowanie fanów i Świata motorsportu uratowało tor, ale czy to rozwiąże problem?


🔄 WIELKIE TRANSFERY I PLOTKI

BYD chce kupić Racing Bulls?Lambiase prawą ręką Stelli w McLarenie?


🌍 KALENDARZ I NOWE LOKALIZACJE


Turcja oficjalnie wraca na 5 lat!Arabia Saudyjska może powrócić w 2026?Korea Południowa znowu próbuje dostać się do F1Silverstone gotowy organizować 2 wyścigi


🔮 PRZYSZŁOŚĆ F1


Domenicali: przepisy 2031+ muszą być ustalone JUŻ W TYM ROKUTombazis: F1 nie może być zakładnikiem producentówCzy wrócimy do silników V8?


📌 TIMESTAMPY:

Intro

Zmiany w regulaminie!

BYD coraz bliżej F1?

McNish ogarnie Audi?

Turcja wraca do F1!

Dłuższy trening w Miami

Uratowaliście TOR POZNAŃ!


🔔 SUBSKRYBUJ i włącz dzwonek, żeby nie przegapić kolejnego CWPP!


💬 Zostaw komentarz - co sądzisz o zmianach w jednostkach 2026?


Zapraszam również na moje konto na Spotify:

https://open.spotify.com/show/2sSK5kRpPca8JJiZz3mq1Y


Podobało Ci się? Postaw mi kawę! :)

buymeacoffee.com/pogadajmyof1


Link do mojego X:

https://x.com/Pogadajmy_o_F1


Link do FB:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61570887323841


Kanał DISCORD:

https://discord.gg/5Sk6DE85n4


Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz maila!

[email protected]


#f1 #formula1 #motorsport #formulae #TorPoznań #Silniki2026 #Ferrari #RedBull #Mercedes #McLaren #transfery



All footage used with permission or under fair use, because it is transformative in nature, uses no more of the original than necessary and has no negative effect on the market for the original work. If you see footage within the video which you own and would like credit, please contact us via email. Thanks!

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 11 wyników dla "Formule"

Po prostu nie nadają się do użytku w Formule 1, chociażby z tego względu, że Formuła 1 niejako zatraciła swoje DNA.

Większy projekt w Formule 1, bo podobno rozważane są trzy opcje, czyli właśnie wejście do jakiegoś istniejącego zespołu jako sponsor tytularny, wejście jako dwunasta ekipa w stawce albo kupno istniejącej ekipy.

Wszystko kwestia jak to tam by było urządzone, ale patrząc sobie na eksodus pracowników Red Bulla to mogłoby być dla nich na plus, no bo mogliby sobie trochę spieniężyć część swojej obecności w Formule 1, w piku tej popularności Formuły.

Na pewno BYD zyskałoby na obecności w Formule 1.

Ja mam nadzieję, że do tego kupienia Alpine przez Mercedesa oczywiście nie dojdzie i osobiście życzyłbym sobie, mimo jakiejś animozji, żeby ekipę przejął Christian Horner, bo to by stworzyło kolejny obóz w Formule 1, który rzeczywiście mógłby zwiększyć konkurencyjność tego

Alan McNish jest człowiekiem bardzo mocno związanym z Audi, on miał karierę wyścigową w Formule 1.

Później Alan McNish miał spore doświadczenie jako szef ekipy, bo był szefem zespołu Audi właśnie w Formule E w latach 2017-18.

Turcja w Formule 1 już była w latach 2005-2011, później w latach 2020-2021 również w ramach zastępstwa mieliśmy na tym torze Grand Prix.

Tyle kółek tam naklepałem, że te dwa tory aktualnie są jednymi z moich bardziej ulubionych torów obecnych w Formule 1.

Po pierwsze, Colton Herta będzie 4 razy w tym roku jeździł z Cadillaciem w piątkowych treningach w Formule 1.

Polityka jest w Formule 1 najmocniejsza.