Mentionsy

Bo czemu nie?
Bo czemu nie?
28.11.2025 05:30

#423 – Apple, jako spółka giełdowa od A do Z

Transkrypcja:

Transkrypcję tego odcinka znajdziesz tutaj.

Tak – to odcinek, w którym przyjrzymy się Apple jako spółce giełdowej od A do Z. Poruszamy też temat możliwego odejścia Tima Cooka oraz wiele innych wątków. #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Partnerzy technologiczni:

> iDream – Apple Premium Reseller, Apple Premium Service Provider

> Pancernik – Akcesoria do telefonów i nie tylko

Partner odcinka:

> Finax – robo-doradca inwestycyjny, dzięki któremu swoją pasję do technologii możesz także ulokować w OIPE, dbając o swoją europejską emeryturę. (współpraca płatna)

Przedstawione treści nie stanowią porady inwestycyjnej. Ryzyko podjętych przez siebie działań w zakresie inwestowania bierzecie na siebie. Pamiętajcie – inwestowanie jest proste, ale nie jest łatwe i wiąże się z ryzykiem.

Linki: Zadaj pytanie w odcinku lub zgłoś temat Newsletter podcastu – odbierze e-book! Myślisz o podcaście? Sprawdź warsztat „Poznaj podcasting” Gość: Mateusz Madej 416 – Apple, NVIDIA, inwestowanie i bieganie – co je łączy? #418 Notes: „Dlaczego NVIDIA jest tak wyjątkowa?” Wyniki finansowe NVIDII Rekordowe wyniki finansowe Apple za 4 kwartał fiskalny Książka „Nvidia. Droga do sukcesu. Jak Jensen Huang stworzył technologicznego giganta” OIPE w Finax Bądźmy w kontakcie:

X | Facebook | Instagram | [email protected]

> Prowadzący: Krzysztof Kołacz

Mam prośbę: Oceń ten podcast w Apple Podcasts oraz na Spotify i YouTube.

Zostaw tyle gwiazdek, ile uznasz. Twoja opinia ma znaczenie!

Zainteresowany współpracą? Pogadajmy.

> Liczby znajdziesz na boczemunie.pl/partner/

Słuchaj, gdzie chcesz:

YouTube | Apple Podcasts | Spotify | Overcast FM i przez RSS

Dobrego odbioru! Bo czemu nie?

Rozdziały: () PARTNERZY () INTRO () Wstępniak () Co się działo na Narodowym? () Follow-up: NVIDIA dowiozła! () Apple od A do Z () Co dalej?

Rozdziały (8)

1. 🤝🏻 PARTNERZY
2. 🎹 INTRO
3. 👋🏻 Wstępniak
4. 🇵🇱 Co się działo na Narodowym?
5. 😮‍💨 Follow-up: NVIDIA dowiozła!
6.  Apple od A do Z
7. 🤔 Co dalej?
8. Reklama Finax

Można zacząć? Jest taki adres finax.tech łamane na boczemu nie. Tam czeka na Was promocja od nas, zniżka na zarządzanie portferem. Szczegóły na finax.tech łamane na boczemu nie.

Sponsorzy odcinka (1)

Finax post-roll

"Można zacząć? Jest taki adres finax.tech łamane na boczemu nie. Tam czeka na Was promocja od nas, zniżka na zarządzanie portferem. Szczegóły na finax.tech łamane na boczemu nie."

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 9 wyników dla "NVIDII"

Oraz tego z numerem 418, który poświęciliśmy NVIDII.

Jensen Huang też nie jest przypadkową osobą, bo to jest osoba, która od początku NVIDII zarządza tą firmą.

Jeżeli widzimy właśnie to, co się dzieje z popytem, jeżeli chodzi o produkty NVIDII, to jakie są wypowiedzi Jensena Hwanga odnośnie zamówień.

Oczywiście też bardzo tutaj optymistycznie mówimy o NVIDII, ale musimy też pamiętać o tym, że NVIDIA jest bardzo wysoko wyceniana.

Natomiast jeżeli chodzi o Apple, to tutaj bardzo ważne, żeby wspomnieć o tym, że nawet w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej NVIDII, Apple jest bardzo dobrze zdywersyfikowaną spółką, bo NVIDIA to jest 90% to jest data center.

Czyli tak naprawdę jakby ta część biznesu im się nie udała, to byśmy wrócili do NVIDII sprzed paru lat sprzedającej karty graficzne.

I ta dywersyfikacja powoduje, że nawet jeszcze raz wracając do tej NVIDII, to wydaje mi się, że Apple może być przez tą dywersyfikację postrzegana jako lepsza firma.

Czyli tutaj już mamy w przypadku NVIDII mamy trochę kupowanie przyszłości,

Ostatnio miałem okazję czytać książkę, jeszcze raz wracając do NVIDII, książka z wydawnictwa Prześwity, NVIDIA Droga do Sukcesu.