Mentionsy

Up The Blues - Podcast o Chelsea
Up The Blues - Podcast o Chelsea
04.05.2026 17:31

#57 Kompromitacja Chelsea trwa! | Chelsea 1:3 Nottingham Forest

Wesprzyj nas: https://buycoffee.to/utbpodcast6 porażka Chelsea w Premier League, stała się faktem. Katastrofalna forma The Blues trwa, a o blamażu na Stamford Bridge, porozmawiają Filip i Jano

Rozdziały (10)

1. Wstęp i skład zespołu

Janek i Filip omawiają skład zespół Chelsea i zauważają brak nominalnych skrzydłowych w pierwszej jedenastce.

2. Debiut Jesse'ego Derygo

Rozmowa o debiucie Jesse'ego Derygo, kontuzji i jej konsekwencjach dla grona klubowego.

3. Analiza meczu i bramek

Analiza bramek strzelonych w meczu, z uwzględnieniem błędu Cole'a Palmera i braku skuteczności ataku Chelsea.

4. Skład Nottingham Forest

Porównanie składów Chelsea i Nottingham Forest, z uwzględnieniem rezerwowych zawodników Nottingham Forest.

5. Krytyka Chelsea

Krytyczna analiza gry Chelsea, z uwzględnieniem braku skuteczności ataku i błędu Malo Gusto.

6. Porażka i perspektywy

Analiza porażki 3-1, krytyka gry Chelsea i perspektywy na pozostałe mecze sezonu.

7. Kontynuacja krytyki

Rozmowa o trudności wygrania meczów i szansach na dojście do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

8. Zakończenie i perspektywy

Rozmowa o ostatnich meczach sezonu i perspektywach dla projektu Chelsea w przyszłym sezonie.

9. Krytyka dyrektorów sportowych

Rozmówca krytykuje działanie dyrektorów sportowych Chelsea, sugerując, że powinni zostali surowo rozliczeni i mogą potrzebować sezonu ostatniej szansy.

10. Analiza przyszłości projektu

Rozmówca omawia przyszłość projektu Chelsea, podkreślając potrzebę zatrudnienia profesjonalistycznego trenera i krytykując działania dyrektorów sportowych.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 16 wyników dla "League"

I jeszcze chciałbym wspomnieć, że był to debiut w Premier League Jesse'ego Derego, o którym sobie pogadamy w późniejszej fazie tego podcastu na pewno, bo jest o czym mówić.

Tak, zwłaszcza, że w styczniu, gdy dołączałem do Up The Blues, założyłem się bodajże z Kubą, w sumie to nawet nie jestem pewien, ale mieliśmy taki zakład, że Dery zadebiutuje w Premier League, w sensie zadebiutuje w pierwszym składzie w Premier League, bo ja byłem na przykład, nie chcę powiedzieć, że nachajpowany, ale to był ten wychowanek, którego chciałem już zobaczyć w tym sezonie, ponieważ

Tak patrząc na jego wiek i właściwie to na umiejętności to ciężko powiedzieć, ale jednak jak się widzi te highlighty z młodzieżówki, to myślisz sobie, ok, to jest ten typ piłkarza, który może już w tym wieku dostać szansę w Premier League, zwłaszcza na taką drużynę, jaką w teorii powinno być Nottingham Forest zajmujące 17 miejsce.

Może nie, że pozytywnie nastawiony na jego debiut, bo to nawet nie o to chodzi, ale miałem takie przekonanie, że on jeszcze w tym sezonie zadebiutuje od pierwszych minut w Premier League.

I tak, i tak bym włączył oczywiście ten telewizor, ale realnie po prostu byłem ciekawy, co jest w stanie zaprezentować w Premier League.

Też przeczytałem na Twitterze u Kacpra Faraday, że jest on synem byłego piłkarza, który był kibicem Notts Country, czyli klubu, który bezpośrednio rywalizuje z Nottingham, więc dla młodego Anglika był to dodatkowy taki bodziec, żeby jeszcze w tym swoim debiucie w Premier League pokazać więcej.

To było, myślę, że takie najsmutniejsze, ale tak trzeba przyznać, że Jesse Derry, który w ogóle w tym meczu walczył, on jakby do tej 45. minuty faktycznie popełniał błędy, ale jakby nie oszukujmy się, mówimy dalej o zawodniku, który zaliczył pierwszy debiut, jakby pierwszy debiut, no to nie ma sensu, tak, ale zaliczył pierwsze spotkanie w Premier League.

Cole Palmer, jeden z najlepszych jeszcze niedawno piłkarzy w Anglii, jest z dziecinną łatwością ogrywany przez Netsa, który wydaje mi się, że również debiutował dzisiaj w Premier League albo rozgrywał drugie spotkanie.

Ja naprawdę nie pamiętam, kiedy widziałem aż takie odpięcie prądu w Chelsea albo w ogóle w Premier League.

Więc oprócz tego, że boję się, że może być ciężko wygrać do końca sezonu jeszcze jakiś mecz w Premier League, to szanse na dojście do europejskich pucharów poprzez wygranie FA Cup również są bardzo nikłe.

No niestety w takiej jesteśmy dzisiaj rzeczywistości, bo naprawdę gramy fatalną piłkę w Premier League.

No my wygraliśmy ostatni raz za Stonevillą, co miało miejsce w marcu, a tak dokładnie 4 marca, czyli mijają dokładnie dwa miesiące, odkąd ostatni raz wygraliśmy w Premier League.

No i dzisiaj minęły również dwa miesiące od zdobycia ostatniego gola w Premier League.

Ich nietęgie miny myślę, że dobrze współgrały z minami jakie mieli kibice Chelsea, którzy boisko opuszczali już w 75 minucie tego spotkania i to masowo, więc oni niestety nie widzieli bramki, która moim zdaniem jest jedną z kandydatów po prostu do bramki sezonu, nie tylko w Chelsea, ale w całej Premier League.

Jak byś mógł wyjąć jednego piłkarza z szesnastej drużyny Premier League, która dzisiaj rozgromiła Chelsea 1-3, to kto by to był i dlaczego?

w każdej drużynie w Premier League w podstawowym składzie, więc właśnie wyciągnąłbym jego i tak, absolutnie wycofuję się z tego, co powiedziałem, faktycznie świetne podanie do Gibson-White'a, ale no tak, generalnie on mnie przyzwyczaił do tak wysokiego poziomu i tego, że jest tak pod grą, że kisić się w drużynie, która...