Mentionsy
#54 - Gdzie tu jest sens? Chelsea znów przegrywa | Chelsea 0:1 Man United
Wesprzyj nas: https://buycoffee.to/utbpodcast
Brak słów, a jednak przegadaliśmy ponad 20 minut. Czy Chelsea właśnie wylogowała się z sezonu 2025/26? Filip & J. rozmawiają o meczu z Manchesterem United.
Rozdziały (8)
Kibice Chelsea protestują przeciwko prowadzeniu klubu i ich połączenie z Strasburgiem.
Filip i JJ analizują sytuację w Chelsea, skupiając się na problemach wynikających z strategii i wynikach meczów.
Komentarze o składzie meczu z Manchester United, z uwzględnieniem wydzielonego miejsca dla Jorela Hato.
Analiza braków ofensywnych Chelsea i ocena wydajności poszczególnych graczy, szczególnie Cole'a Palmera.
Komentarze o możliwościach dla Liam Rosseniora w FA Cup i w przyszłym sezonie, skupiając się na jego roli w ofensywie.
Oczekiwania na wyniki spotkań z Brighton i Leeds, skupiając się na sytuacji w lidze i w FA Cup.
Komentarze o historii klubu, jego wyzwaniach i oczekiwaniach na przyszłość, skupiając się na szansach na utrzymanie w Lidze Mistrzów.
Analiza porażki z Leeds United i omówienie trudnych spotkań w przyszłości.
Szukaj w treści odcinka
Słuchacie Up The Blues Podcast, polskiego podcastu o Chelsea Football Club.
Fajnie by było wreszcie się spotkać w atmosferze trochę bardziej pozytywnej, trochę weselszej, ale no niestety tak to wszystko wygląda, że znów musimy gadać o przegranym meczu Chelsea.
Kolejna porażka Chelsea, kolejny mecz ligowy, kiedy Chelsea nawet nie strzeliła bramki i kolejny mecz, w którym obojętność chyba i złość wygrywa ze smutkiem.
Ja przed każdym meczem mam tak, że kurczę może jakoś takie nieracjonalnie Chelsea się nagle odbije, że może coś magicznego się wydarzy, że może wydarzy się cud i potem już pierwsze minuty meczu pokazują mi, że raczej na coś takiego wielkich szans nie ma.
Dzisiaj ten podcast nie będzie pozytywny, nie będziemy patrzeć na sytuację Chelsea przez różowe okulary.
Mam nadzieję, że w międzyczasie Chelsea wygra jakieś mecze i że nie będziemy tego wypuszczać w absolutnie grobowej atmosferze.
Filip, zacznijmy może nie od samego meczu, a od tego, co wydarzyło się przed, czyli od protestu kibiców Chelsea, którzy połączyli siły tym razem z kibicami Strasburga.
Nie była to chyba jakaś wielka grupa Francuzów, ale trochę ich przyjechało i tuż przed meczem Chelsea-Manchester United wspólnie protestowali przeciwko temu, jak te dwa kluby są prowadzone, przeciwko temu, że w ogóle te kluby są w pewien sposób właścicielsko połączone.
Ja zastanawiałem się, jak kibice Chelsea podejdą do tego wszystkiego, no bo wiemy, że...
No ale takie ogólne wyrażenie niezadowolenia z tego, co się dzieje w Chelsea, z tego, co się dzieje w Strasburgu zostało wyrażone.
Bo myślę, że Strasburg jeszcze parę lat temu mógłby pomarzyć o tym, aby być w półfinale europejskich rozgrywek, a jak wiemy i w Chelsea były problemy za Romana Abramowicza, które odbiły się na nas niedawno karą od UEFA.
Myślę, że bardziej chodzi już w ogóle o istotę połączenia z Chelsea.
Jeśli chodzi o Chelsea, bardziej chodzi o wyniki piłkarskie i to, co się dzieje na boisku.
Ja się niezadowoleniu kibicom Chelsea nie dziwię.
Nie sądzę, żeby Chelsea odchodziła od
Przejdźmy do składu Chelsea, bo myślę, że o Ekbalim i o tym, co się dzieje w klubie pogadamy już niedługo w nowym odcinku podcastu od Diany Nevera.
Chelsea nie ma jednej osoby, która zawiniła w tym spotkaniu.
Tak, najlepszy piłkarz na boisku, jeśli chodzi o Chelsea, zdecydowanie.
Kolejne zresztą spotkanie, bo to samo można powiedzieć po spotkaniu z City, że tam też wielu pozytywów nie mamy, ale jeśli mielibyśmy wskazać ten jeden pozytyw po stronie Chelsea, no to byłby to właśnie Aurel Hato.
Tak jakbym miał w ogóle odwrócić może i podsumować ten mecz, zanim o nim dokładniej pogadamy, to znów mam wrażenie, że to jest dziesiąty mecz, który oglądamy taki sam, czyli że Chelsea może nawet nie zaczyna najgorzej, nie wykorzystuje sytuacji.
Chelsea niby nie gra najgorzej, ale nie umie utrzymać tego momentum, jest trochę pechowa, no i finalnie to się rozbija o jakieś niby szczegóły, no ale w każdym meczu jest to samo, więc też bym tego nie bagatelizował.
Filip, jak patrzysz na to spotkanie, co było przede wszystkim dla Ciebie problemem Chelsea?
I Delap nie był wczoraj problemem moim zdaniem na przykład, bo wiem, że nie ma najlepszego PR-u, ja też nie jestem jego fanem aktualnie, ale on wczoraj zagrał jedno z lepszych spotkań w Chelsea, myślę.
Jak mówisz o tej sytuacji, którą mamy tutaj na zdjęciu, to też pokazuje, jakie problemy ma ofensywa Chelsea, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, bo według mnie w żadnym wypadku Pedro Neto nie powinien podawać wtedy piłki.
Zresztą jeszcze grając w Wolverhampton strzelał przeciwko Chelsea bramki, więc nie rozumiem, dlaczego w ogóle on szukał tam podania.
Ostatnie odcinki
-
Enzo dogadany z Realem? Chelsea dopina pierwszy...
24.06.2026 07:00
-
Gdzie transfery? Jakim trenerem jest Alonso? Zm...
20.06.2026 09:02
-
Płaczemy po Cucurelli? Chalobah powołany na mun...
17.06.2026 07:00
-
Nietykalni piłkarze Chelsea? Co z Enzo i Cucure...
10.06.2026 07:00
-
Czy Xabi Alonso uporządkuje Chelsea? ft. Michał...
06.06.2026 07:00
-
Czas rozczarowań i dużych zmian | Podsumowanie ...
02.06.2026 09:02
-
Kto był najlepszym piłkarzem sezonu? | Podsumow...
30.05.2026 07:00
-
Było źle, a będzie? Jaka jest przyszłość Chelse...
27.05.2026 07:25
-
Chelsea wypada z Europejskich pucharów! | Sunde...
24.05.2026 19:30
-
#60 ZNOWU WYGRYWAMY Z TOTTENHAMEM! LIGA EUROPY ...
20.05.2026 07:00