Mentionsy

Rozmowy w Radiu RMF24
Rozmowy w Radiu RMF24
16.05.2026 15:19

Koniec kariery w Dumie Katalonii. "Powodem decyzji sytuacja finansowa Barcelony i wiek piłkarza"

"Po czterech latach pełnych wyzwań i ciężkiej pracy czas na zmiany. Odchodzę z poczuciem, że zadanie zostało wykonane. Trzy tytuły mistrzowskie w cztery sezony. Nigdy nie zapomnę, jaką miłością obdarzyli mnie kibice od pierwszych dni. Katalonia to moje miejsce na ziemi" – napisał Robert Lewandowski na Instagramie. Komentował to w Radiu RMF24 gość Jakuba Śliwińskiego - Marek Jóźwiak, były piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 12 wyników dla "Roberta Lewandowskiego"

W radiu RMF24 czas na sportowy komentarz do informacji o odejściu Roberta Lewandowskiego z Barcelony.

Myślę, że sytuacja przede wszystkim Barcelony, finansowa sytuacja Barcelony oraz wiek Roberta Lewandowskiego spowodowało, że doszli do wniosku zarówno Robert Lewandowski przede wszystkim i Barcelona, że czas tej współpracy minął.

Ja bym to bardziej się skłaniał, jeśli mówię o takim profesjonalizmie, o kończącej się umowie Roberta Lewandowskiego z klubem FC Barcelona.

Barcelona grała bardzo dobrze zarówno z Robertem, jak i bez Roberta Lewandowskiego, te problemy finansowe.

Ja myślę, że klub, który Robert wybierze, naprawdę będzie jeszcze miał bardzo dużo zadowolenia z gry Roberta Lewandowskiego, ponieważ moim zdaniem on w dalszym ciągu będzie w stanie strzelać dwucyfrowe liczby goli w każdej, w każdych tego typu rozrywkach piłkarskich z lig top 5.

Jakie będą te kolejne kroki Roberta Lewandowskiego?

Przy okazji tych przenosin Roberta Lewandowskiego, jeszcze w kierunku, którego nie znamy, ja cały czas, panie Marku, zatrzymuję się przy tym wątku rodzinnym.

jego małżonka będzie miała na pewno duży wpływ na decyzję Roberta Lewandowskiego.

Jak to odejście Roberta Lewandowskiego z FC Barcelony wpłynie na jego przyszłość w polskiej kadrze narodowej?

Natomiast ja nie twierdzę, że Jasiu Urban nie powołowałby Roberta Lewandowskiego, jeśli on by grał w Arabii Saudyjskiej.

A gdyby Marek Jóźwiak dzisiaj wszedł w buty Roberta Lewandowskiego, to wybrałby raczej ciepłą emeryturę chociażby w Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, czy jednak spróbowałby jeszcze powalczyć sezon dwa chociażby w Serie A włoskiej.

Nie, ja myślę, że nie ma co grywać, bo my nie jesteśmy na miejscu Roberta Lewandowskiego.