Mentionsy

Rozmowa po 9. - Radio Zielona Góra
Rozmowa po 9. - Radio Zielona Góra
08.06.2026 07:33

Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry

Gościem Marty Czechowskiej jest Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry  

Rozdziały (7)

1. Witamy gościa

Prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski przybywa do Radia Zielona Góra.

2. Zmiany w MOSiR

Prezydent opisuje planowane inwestycje w MOSiR, w tym budowę nowej drogi do hal sportowych i stadionu lekkoatletycznego.

3. Inwestycje w mieście

Prezydent opowiada o inwestycjach w miasto, w tym budowę nowego lodowiska i wrotkarni, oraz o nowym konceptie H2 Ochla.

4. Winiarski Weekend

Prezydent opisuje Winiarski Weekend, jego sukcesy i plany na przyszłość, w tym Sylwester Winiarski.

5. Remont Starówki

Prezydent opisuje planowane remonty Starówki, w tym Urban Lab i nowe granitowe płyty.

6. Podsumowanie

Prezydent podsumowuje rozmowę i dziękuje za uwagę.

7. Reklama Shopify

Wybrałam Shopify, ponieważ na tle konkurencji była to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika opcji.

Sponsorzy odcinka (1)

Shopify pre-roll

"Wybrałam Shopify, ponieważ na tle konkurencji była to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika opcji."

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "PO"

Nazywam się Szanon Maldonado i jestem założycielką Yowie, sklepu z upominkami inspirowanego sztuką i rękodziełem.

Wybrałam Shopify, ponieważ na tle konkurencji była to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika opcji.

Zależało mi na poznaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie będziemy w przyszłości.

Wszystkie narzędzia potrzebne do analizy sprzedaży, na przykład do planowania zapasów, są dostępne bezpośrednio na pulpicie.

Za nami Winiarski Weekend, o nim za chwilkę porozmawiamy, ale wrócimy do sprawy, tak, o Festiwalu Otwartych Piwnic, ale wrócimy do sprawy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bo jak wiemy od 2 czerwca Robert Giełłowicz nie jest już

To jest porozumienie stron.

Dzisiaj obowiązki dyrektora PO pełni pani Szymańska.

Od wielu lat pełnili tę funkcję, a myśmy zakończyli współpracę poprzez porozumienie stron.

Chcę przejść do kolejnego etapu rozwoju inwestycji w MOSiR-ze, o którym zaraz z przyjemnością opowiem.

Dziś pożegnaliśmy się poprzez porozumienie stron i

Przede wszystkim mam nowy pomysł, mamy nowy pomysł, chcę przede wszystkim również przeprowadzić konkurs i wybrać nowego dyrektora MOSiR-u.

No właśnie, konkurs, bo tak jak Pan wspomniał, Pani Karina Szymańska i Marta Poźniak, tak jak wcześniej było to omówione w magistracie, czyli kierowniczka działu sportu i marketingu dotychczasowa, a także kierowniczka działu technicznego Zespołu Obiektów teraz kierują MOSiR-em.

Potrzebujemy przede wszystkim nowej energii, nowego pomysłu, bo przed MOSiR-em jest wiele zadań do wykonania.

Zadania, które były postawione przed dyrektorem zostały zrealizowane.

Pożegnaliśmy się poprzez porozumienie stron.

Dziś mówimy o nowej drodze dojazdowej do hal sportowych, koszykówki.

Kolejne inwestycje to przebudowa układu drogowego przy stadionie lekkoatletycznym oraz sama budowa stadionu lekkoatletycznego, gdzie pozyskaliśmy dofinansowanie 22 miliony złotych oraz zdecydowałem o poszerzenie tej funkcji, czyli o stadion również piłkarski.

Kolejny Staszisz, kolejny Francuska oraz Mosir, to również budowa w przyszłości lodowiska i wrotkarni oraz przede wszystkim nowy pomysł na H2 Ochla, aby ona poza okresem tym letnim, gdzie cieszy się dużą atrakcyjnością, również funkcjonowała w tym okresie

Powiedział pan przed chwilą jak najszybciej, czyli kiedy?

Nie, tutaj stawiam na specjalistów, przede wszystkim ekspertów, jeśli chodzi o zarządzanie obiektami, o sport dzieci i młodzieży, to jest duża infrastruktura, duży potencjał, to też przecież basen, to też dużo rzeczy, które będą związane z cyfryzacją MOSiR-u wpięciem pod zgrane grono, to jest dużo, dużo zadań, jeśli chodzi o funkcjonowanie tej jednostki.

Mówiliśmy na początku naszej rozmowy, że skończył się winierski weekend w Zielonej Górze.

Ponad 30 piwnic otwartych dla zielonogórzan i turystów, a w nich ponad 40 winnic, które się prezentowały.

Pogoda dopisała i Fundacja Tłocznia zrobiła już pierwsze podsumowanie.

Jak określiła, był to rekordowy weekend i miasto też tak to postrzega.

Pojawiło się pytanie, dlaczego weekend z piwnicami nie trwał do niedzieli, tylko zakończył się w sobotę.