Mentionsy

Rozmowa o 7:00 w Radiu RMF24
Rozmowa o 7:00 w Radiu RMF24
09.06.2026 06:00

Szczucki: Jest nadzieja, że Zełenski się z tej głupiej decyzji wycofa

"Jest jeszcze nadzieja, że Wołodymyr Zełenski się z tej głupiej decyzji wycofa" - powiedział w Rozmowie o 7.00 w Radiu RMF24 Krzysztof Szczucki o nadaniu jednej z jednostek wojskowych imienia "Bohaterów UPA". "Jeżeli honoruje się ludobójców, to odebranie Orderu Orła Białego jest najłagodniejszym ze środków, jakie możemy podjąć. Nie uderzamy we wsparcie Ukrainy" - dodał poseł PiS.

Rozdziały (8)

1. Wprowadzenie i prezydent Donald Tusk

Poseł Krzysztof Szczucki odnotowuje brak efektów dyplomacji polsko-ukraińskiej i proponuje bezpośredni kontakt między prezydentami Nawrockim i Zelenskim.

2. Reklama WSB Merito

Studia, które dopasowują się do Ciebie. Postaw na WSB Merito.

3. Rozmowa między prezydentami

Poseł Szczucki sugeruje, że prezydent Zelenski powinien odebrać Order Orła Białego z powodu upamiętnienia ludobójców z UPA.

4. Decyzja prezydenta Zelenskiego

Poseł Szczucki analizuje decyzję prezydenta Zelenskiego, sugerując, że powinien się z niej wycofać, aby uniknąć konfliktu z Polską.

5. Analiza polityki prezydenta Nawrockiego

Poseł Szczucki omawia politykę prezydenta Nawrockiego, w tym jego decyzje i obietnice z kampanii wyborczej.

6. Rozmowa o podcastach i polityce

Krzysztof Szczucki odpowiada na pytania o podcasty i rozmowy z politykami, podkreślając, że rozmawia z różnymi osobami, niezależnie od ich pozycji.

7. Spotkania Morawieckiego i Czarnka

Poseł opisuje spotkania Morawieckiego i Czarnka, podkreślając, że są to osobne wyjazdy, ale mają wspólny program.

8. Dyskusje wewnątrzpartijne

Szczucki omawia dyskusje wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości na temat zmian konstytucji, podkreślając, że decyzja należy do Jarosława Kaczyńskiego.

Sponsorzy odcinka (1)

WSB Merito pre-roll

"Studia, które dopasowują się do Ciebie. Postaw na WSB Merito."

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 4 wyniki dla "Kapiński"

Mówię o wypowiedzi Sławomira Cenckiewicza do Karola Nawrockiego po wyborze Zbigniewa Kapińskiego na pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Natomiast uważam, po pierwsze jest to prerogatywa prezydenta, po drugie pan sędzia Kapiński naprawdę jest wyśmienitym sędzią.

Po drugie, słyszałem, bo nawet wczoraj rozmawiałem z adwokatami, takimi nieznanymi szerzej publicznie, moimi znajomymi, którzy mieli okazję spotkać się na sali sądowej z sędzią Kapińskim i mówili, dawno temu, i mówili, że

No bawi mnie nawet ta wypowiedź i smuci zarazem, bo przecież ta większość parlamentarna z ministrem Żurkiem jako ministrem sprawiedliwości wybrała właśnie, jak twierdzi pani sędzia Romańska, wadliwie Krajową Radę Sądownictwa i za chwilę ta Krajowa Rada Sądownictwa, jak ją zwoła zapewne pan prezes Kapiński, bo on ma taką kompetencję, będzie kierowała do prezydenta wnioski o powołania sędziowskie.