Mentionsy
microsoft windows phone - historia
📩 Chcesz Ze Mną Pracować? Wypełnij ► https://uniqueseo.pl/oferta/
🏆 Kurs o Reklamie► https://szkolenie.rafalszrajnert.pl/jak-zrobic-dobra-reklame/
🔥 Mój blog► https://www.rafalszrajnert.pl/
🔔 SUBSKRYBUJ: Jeżeli film Ci się podoba - daj kciuk w górę. 👍
Rozdziały (5)
Przedstawienie tematu i krótkie wprowadzenie.
Opis innowacji iPhone'a i jej wpływ na konkurencję.
Analiza reakcji Microsoftu na iPhone'a i jego wpływu na rynkowy udział firmy.
Opis współpracy Nokia i Microsoftu oraz końcowe refleksje.
Jeśli szukasz do siebie, do firmy, agencji, która zrobi dla Ciebie SEO pozycjonowanie, bądź reklamy płatne, Google Ads, Facebook, nawet robimy LinkedIn i TikTok, który staje się obecnie coraz bardz...
Sponsorzy odcinka (1)
"Jeśli szukasz do siebie, do firmy, agencji, która zrobi dla Ciebie SEO pozycjonowanie, bądź reklamy płatne, Google Ads, Facebook, nawet robimy LinkedIn i TikTok, który staje się obecnie coraz bardz..."
Szukaj w treści odcinka
Pomimo miliardów dolarów i powiązań Microsoftu, Windows Phone nigdy nie zaskoczył i przejdzie do historii jako jeden z najdroższych błędów tej firmy.
W tym filmie przyjrzymy się przyczynom jego niepowodzenia i działaniom, jakie Microsoft mógł podjąć, żeby temu zapobiec.
Microsoft, zgadłeś.
Teraz spośród trzech firm to właśnie Microsoft miał największe doświadczenie z urządzeniami mobilnymi.
W ciągu następnej dekady Microsoft zaczął dodawać funkcje i intensywnie rozwijać tę linię produktów.
W latach 2006-2008 urządzenia mobilne Microsoftu miały 15% udziału w rynku.
Wysoka sprzedaż była tym, co zaślepiło Microsoft na zagrożenia ze strony iPhone'a.
Kiedy Steve Ballmer, ówczesny dyrektor generalny Microsoft, został zapytany o iPhone'a, to raczej śmiał się z konkurenta.
Jeszcze bardziej zuchwała była kolejna odpowiedź na pytanie, jak Microsoft będzie konkurował z Apple, bo widać, że media i ludzie bardzo się tym zainteresowały, właśnie nowym smartfonem.
Reporter bardzo wyraźnie widzi innowacje w iPhone jako pewne zagrożenie dla starego modelu, a dyrektor generalny Microsoftu ledwo może spojrzeć poza statystyki sprzedaży, poza tego Excela.
Musiał minąć rok zanim Microsoft zorientował się, że coś jest na rzeczy, bo ich udział w rynku maleje.
W przeciwieństwie do Microsoftu sprzedaż BlackBerry wciąż rosła, co dało im poczucie pewności, z której nigdy się niestety nie pozbierali.
Lepiej później niż wcale, więc kiedy Microsoft w końcu się do tego zabrał, ich rozwój był właściwie dosyć szybki.
Microsoft zaczął opracować urządzenia mobilne z ekranem dotykowym pod koniec 2008 roku i przygotowanie go do wprowadzenia na rynk zajęło im tylko dwa lata.
A ponieważ Microsoft miał bardzo surowe wymagania dotyczące sprzętu używanego przez producentów telefonów, to wszystkie wczesne telefony z systemem Windows Phone były bardzo wydajnymi smartfonami jak na tamten czas.
A jednak Microsoft bardzo wcześnie wpadł na duży problem.
Widzisz, Microsoft próbował zrobić coś bardzo trudnego.
Takie podejście sprawiło, że Windows Phone był bardzo wyrafinowanym produktem, ale stopień kontroli, jakiego chciał Microsoft, sprawił, że praca z nimi była znacznie trudniejsza dla producentów telefonów właśnie w porównaniu z pracą z Androidem.
Nic dziwnego, że większość producentów telefonów zdecydowała się na współpracę z Google, co postawiło Microsoft w bardzo złej sytuacji.
Jedyną łaską dla Microsoftu było połączenie, kiedy Nokia zastąpiła swojego dyrektora generalnego we wrześniu 2010 roku nowym członkiem, a był to Steven Elop.
Ilob był byłym dyrektorem Microsoftu, dokładnie Head of Business Division, a pierwszym punktem jego planu była próba przywrócenia spadającego niestety w dół udziału Noki w rynku poprzez porzucenie Symbiana.
Nowy CEO, który pracował w Microsoftzie i teraz w ciągu jednego roku taka drastyczna, bym powiedział, zmiana, że porzucają Symbiana i zamiast Androida trwają prace nad nowym systemem z Windowsem.
I ta zmiana była tak szybka, głównie dzięki miliardom dolarów, które Microsoft przelał na Nokia, na ich program, który nazywał się Platform Support Payment.
Nokia podobno płaciła Microsoftowi jakąś opłatę licencyjną,
Tego już nie sprawdzałem w jakiej kwocie, ale w rzeczywistości co kwartał otrzymywała od Microsoftu 250 milionów dolarów, co z nawiązką zrekompensowało ich wydatki.
Ostatnie odcinki
-
poczta polska ;-)
20.06.2026 14:19
-
Pomysły na biznes
19.06.2026 14:19
-
Typy klientów
18.06.2026 14:19
-
Piramida finansowa
17.06.2026 17:09
-
Pieniądze lubią szybkość
16.06.2026 17:09
-
Performance branding
15.06.2026 17:09
-
Paradoks polskiego przedsiębiorcy wszystko robi...
14.06.2026 11:50
-
Paradoks hazardzisty (złudzenie Monte Carlo) zł...
13.06.2026 11:50
-
Otwarty umysł
12.06.2026 11:50
-
Oto Nagłówek Który Generuje Dużo sprzedaży
11.06.2026 10:58