Mentionsy

Radio Wnet
Radio Wnet
28.04.2026 13:59

Lech Poznań gromi Legię Warszawa, przyszłość Roberta Lewandowskiego, rynek książek piłkarskich w Polsce

W audycji także spojrzenie na Ekstraligę, gala bokserska z udziałem prezydenta i kwestia premii dla polskich olimpijczyków.

Goście audycji:

Piotr Stokłosa (Wydawnictwo SQN): Rynek książek, plany wydawnicze w związku z mistrzostwami świata.

Edward Durda (Canal +): Ekstraklasa, gala bokserska w Kościerzynie, zamieszanie wokół PKOL-u.

Rozdziały (13)

1. Rozpoczęcie audycji
2. Ekstraliga Żużlowa
3. Robert Lewandowski i jego przyszłość
4. Inicjatywy charytatywne
5. Marsz Pamięci Łukasza Litewki
6. Muzyka i sport
7. Rozmowa z Piotrem Stokłosą
8. Książki sportowe na rynku
9. Mistrzostwa Świata i nowe tytuły
10. Tematy do książek sportowych
11. Światowy Dzień Książki
12. Pożegnanie i podsumowanie
13. Zakończenie meczu Lecha z Legią

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 16 wyników dla "Górnik"

Jagiellonia przegrywa u siebie z Górnikiem Zabrze 1-2.

Niesamowity jest ten Górnik, który wchodzi do finału Pucharu Polski, 2 maja zagra z Rakowem na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Górnik, który mimo przeciwności losu pokonuje Jagiellonię Białystok.

Zresztą i Górnik i Jagiellonia miały przed tą kolejką trzy punkty przewagi, trzy punkty strat oczywiście do Lecha, ale jak to będzie teraz, to się może rzeczywiście

A pamiętajmy, że Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze, a więc tu się rzeczywiście mogą ważyć losy mistrzowskiego tytułu, chociaż jeszcze pięć koleg do końca.

Lech gromi Legię, Jaga przegrywa, Górnik jest no niesamowity w tym sezonie, bo przecież jeszcze finał Puchar Polski przed nim, ale czy Lech w tym momencie wygrywając już robi sobie autostradę do obrony mistrzowskiego tytułu?

No dobrze, a Jagiellonia, bo przecież Jaga i Górnik miały trzy punkty mniej.

Górnik wygrał to spotkanie z Jagiellonią.

Bo ten górnik jest nieprawdopodobny.

Górnik oczywiście nawet wiosną miał takie momenty przydechu, ale w tej chwili ma realną szansę na duglet.

Oczywiście Lech dzisiaj wygrywa z Legią, ale to będą ewentualnie trzy punkty przewagi nad Górnikiem, jeszcze cztery kolejki do końca, więc jeszcze

Natomiast na górnika oczywiście wszyscy patrzymy z sentymentem z czasów Szołtysika, Lubeńskiego, Kostki i innych.

Rzeczywiście ta znakomita stara firma jakby odżyła w ostatnim czasie, niezależnie od tych problemów finansowych, które w ostatnich latach górnikowi towarzyszyły.

No i rzeczywiście oby, oby górnik potrafił świetlanie ten sezon zakończyć.

Natomiast jeśli chodzi o mecz za Zielonią, no ta końcówka była prawdziwym thrillerem, jak pamiętamy z piątkowy wieczór, jak Zielonia wyrównała w 93 minucie bramka PuLulu i wydawało się, że ma przynajmniej ten remis w rywalizacji z Górnikiem i między tymi zespołami pozostanie status quo, będą miały tyle samo punktów, no a nagle ta akcja w polu karnym jak w Zielonii, no i jak najbardziej słusznie podyktowany z kolei rzut karny dla Górnika.

Będzie miał trzy punkty przewagi nad Górnikiem i sześć nad Jagiellonią na pięć kolejek przed końcem.