Mentionsy
08.09.2025 Słodki smak El-muzyki - Leszek Błaszkiewicz
Tym razem zbiór-niespodzianka ;)
Szukaj w treści odcinka
Dobry wieczór, moi drodzy.
Kolejny poniedziałek, 8 września 2025 roku i kolejny raz Leszek Błaszkiewicz zaprasza do radia UWM FM do audycji Słodki Smak El Muzyki.
Wczoraj było zaćmienie księżyca, jak
udało się wam coś zobaczyć.
Ja troszeczkę się biję w pierś, że tydzień temu nie wspomniałem o tym i nie powiedziałem, ale myślę, że słuchacze Słodkiego Smaku El Muzyki i Radia UWM FM wiedzieli o tym, że to zaćmienie księżyca będzie.
Także było bardzo miło, bardzo fajnie.
Już jutro jest bardzo dla mnie osobiście ważny dzień, dlatego że 9 września mam urodziny i nie będę ukrywał, że dzisiaj będę was katował tym, co ja lubię, tym, co mi się podobało, podoba, także w kwestii książki i będzie to taki, sobie zrobię taką prywatę, a co?
na prywatę, na którą zezwala szef i którą będzie przygotowywał do emisji, przygotowuje do emisji Szymon Świniarski.
No cóż, prywata prywatą, ale muzyka będzie.
Będą dwa długie sety, będzie przerywnik książkowy, a na koniec hit, hit związany z urodzinami dzisiejszymi, a nie jutrzejszymi.
No ale dobrze, wracamy.
Składam sobie życzenia i robię sobie laurkę muzyczną, a tą laurką muzyczną będą moi najbardziej ulubieni wykonawcy.
Może nie najbardziej, bo ja wszystkich lubię.
Tacy, z którymi od bardzo dawna jestem i których jak odkryłem, to byłem oczarowany bardzo i to oczarowanie zostało aż do dzisiaj.
Więc na początek nie mógłbym nie przedstawić grupy Tangerine Dream i utwór, moi drodzy, który ja miałem taki czas, że on był zapętlony i na okrągło, i na okrągło, i na okrągło z płyty był odtwarzany z płyty CD, bo trudno jest zapętlić winyla.
Exit, tytułowy utwór z płyty Exit i tutaj w wersji takiej, tej najbardziej oryginalnej.
Oczywiście Vangelis, nie mogłoby zabraknąć Vangelisa, a skoro Vangelis, no to jeden z najbardziej kultowych i też moich ulubionych filmów związanych z Philipem K. Dickiem, Blade Runner.
No i tutaj Blade Runner Plus.
ale to akurat z takiej płyty, która wyszła jeszcze zanim pojawił się oryginalny soundtrack, czyli muzyka orkiestrowa przez orkiestrę, zdaje się londyńską, nagrana z muzyką do filmu Blade Runner.
Potem Fallen Vader i bardzo miły, sympatyczny utwór Belladonna z płyty Caverna Magica.
I na koniec tego setu Marek Biliński.
No, ten nasz chyba najbardziej znany i najbardziej lubiany, tak myślę.
Chociaż tutaj o lubieniu to nie będę się wypowiadał.
Muzyk z naszego jakby podwórka i jego płyta E nie jest równe MC kwadrat.
Więc po kolei Tenger i Mowie, Evangelis, Fallen Wider i na koniec Marek Biliński.
Ostatnie odcinki
-
24.06.2026 Szantowisko - Patryk Pulikowski i Pi...
25.06.2026 21:29
-
24.06.2026 25 lat Radia UWM FM - wspomina Kazim...
24.06.2026 14:59
-
24.06.2026 Uwierz w Muzykę - Nikodem Banach
24.06.2026 14:50
-
23.06.2026 Muzyka - poważna sprawa - prof. Krzy...
24.06.2026 14:41
-
23.06.2026 Szafa z muzyką - Paweł Jarząbek
24.06.2026 14:40
-
23.06.2026 Godzina z... czyli muzyka filmowa w ...
24.06.2026 14:38
-
23.06.2026 Uwierz w Muzykę - Nikodem Banach
23.06.2026 18:30
-
22.06.2026 Sowa przed północą - Marta Wróblewska
23.06.2026 18:29
-
22.06.2026 Mizofonia - Duch
23.06.2026 18:25
-
22.06.2026 Stany nieokreślone - prof. Krzysztof...
22.06.2026 18:00