Mentionsy

Radio UWM FM
Radio UWM FM
10.09.2025 15:20

08.09.2025 Słodki smak El-muzyki - Leszek Błaszkiewicz

Tym razem zbiór-niespodzianka ;)

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "B"

Dobry wieczór, moi drodzy.

Kolejny poniedziałek, 8 września 2025 roku i kolejny raz Leszek Błaszkiewicz zaprasza do radia UWM FM do audycji Słodki Smak El Muzyki.

Wczoraj było zaćmienie księżyca, jak

udało się wam coś zobaczyć.

Ja troszeczkę się biję w pierś, że tydzień temu nie wspomniałem o tym i nie powiedziałem, ale myślę, że słuchacze Słodkiego Smaku El Muzyki i Radia UWM FM wiedzieli o tym, że to zaćmienie księżyca będzie.

Także było bardzo miło, bardzo fajnie.

Już jutro jest bardzo dla mnie osobiście ważny dzień, dlatego że 9 września mam urodziny i nie będę ukrywał, że dzisiaj będę was katował tym, co ja lubię, tym, co mi się podobało, podoba, także w kwestii książki i będzie to taki, sobie zrobię taką prywatę, a co?

na prywatę, na którą zezwala szef i którą będzie przygotowywał do emisji, przygotowuje do emisji Szymon Świniarski.

No cóż, prywata prywatą, ale muzyka będzie.

Będą dwa długie sety, będzie przerywnik książkowy, a na koniec hit, hit związany z urodzinami dzisiejszymi, a nie jutrzejszymi.

No ale dobrze, wracamy.

Składam sobie życzenia i robię sobie laurkę muzyczną, a tą laurką muzyczną będą moi najbardziej ulubieni wykonawcy.

Może nie najbardziej, bo ja wszystkich lubię.

Tacy, z którymi od bardzo dawna jestem i których jak odkryłem, to byłem oczarowany bardzo i to oczarowanie zostało aż do dzisiaj.

Więc na początek nie mógłbym nie przedstawić grupy Tangerine Dream i utwór, moi drodzy, który ja miałem taki czas, że on był zapętlony i na okrągło, i na okrągło, i na okrągło z płyty był odtwarzany z płyty CD, bo trudno jest zapętlić winyla.

Exit, tytułowy utwór z płyty Exit i tutaj w wersji takiej, tej najbardziej oryginalnej.

Oczywiście Vangelis, nie mogłoby zabraknąć Vangelisa, a skoro Vangelis, no to jeden z najbardziej kultowych i też moich ulubionych filmów związanych z Philipem K. Dickiem, Blade Runner.

No i tutaj Blade Runner Plus.

ale to akurat z takiej płyty, która wyszła jeszcze zanim pojawił się oryginalny soundtrack, czyli muzyka orkiestrowa przez orkiestrę, zdaje się londyńską, nagrana z muzyką do filmu Blade Runner.

Potem Fallen Vader i bardzo miły, sympatyczny utwór Belladonna z płyty Caverna Magica.

I na koniec tego setu Marek Biliński.

No, ten nasz chyba najbardziej znany i najbardziej lubiany, tak myślę.

Chociaż tutaj o lubieniu to nie będę się wypowiadał.

Muzyk z naszego jakby podwórka i jego płyta E nie jest równe MC kwadrat.

Więc po kolei Tenger i Mowie, Evangelis, Fallen Wider i na koniec Marek Biliński.