Mentionsy
Za Drzwiami DS-u: Jak Naprawdę Mieszka się w Domu Studenckim? - Rozmowa
Jak naprawdę wygląda życie w akademiku? Z jakimi problemami na co dzień mierzy się Rada Mieszkańców i co można zrobić, by je rozwiązać? Czy w czasach rosnących cen wynajmu dom studencki to jedyny wybór, czy ciekawa alternatywa dla studentów? Kajetan Skolmowski, przewodniczący Rady Mieszkańców Politechniki Wrocławskiej, opowiada o kulisach życia w DS-ach, największych wyzwaniach i pomysłach na to, jak sprawić, by „Wittigowo” stało się jeszcze lepszym miejscem do mieszkania.
Szukaj w treści odcinka
Są tacy, którzy akademiki uchają i są tacy, którzy przysięgają, że nigdy więcej nie postają w nich nogi, ale pewne jest to, że mieszkanie w domu studenckim to jest coś, co się zapamiętuje na długo.
Bardziej chodzi o to, żeby akademiki były przystosowane na studentów na przyszłe lata, żeby nie były potrzebne remonty co roku, tylko chodzi o to, żeby akademiki były w dobrym stanie.
Zwykle na Wittigowie mówi się o czasach pandemicznych, że akademiki zmieniają się powoli w domy spokojnej starości.
Akademiki to temat rzeka.
Tak, jeżeli chodzi o Akademiki Politechniki Wrocławskiej, no to byłem już we wszystkich.
Akademiki górniczo-hutniczej również nie odbiegają standardom od tego, jak nasze wyglądają.
W perspektywie całej Polski uważam, że mamy na bardzo wysokim poziomie akademiki i bardzo polecam mieszkanie w nich, szczególnie na pierwszym roku.
W zasadzie za każdym rokiem, znaczy ja zauważyłem przez te kilka lat, że ilość chętnych, jeżeli chodzi o zgłoszenia do akademików maleje, ale nadal jest to wystarczająca liczba, żeby jednak w pełni zapełnić akademiki.
Fakt, przydałoby się więcej jedynek, no ale to już jest też kwestia ekonomiczna, że akademiki, no nie może być jeden budynek z ograniczoną ilością mieszkań,
musi być ta pewna pula, która będzie je finansowała, bo w przeciwnym wypadku akademiki nie będą kosztowały 700 złotych około, tylko na przykład 1000, a nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, także to musimy iść na pewien kompromis, jeżeli chodzi o ilość pokoi jednoosobowych i dwuosobowych, żeby to wyrównać, żeby akademiki nie miały za wysokiej ceny.
Pomyślałem, że warto by było zakupić na akademiki kule ortopedyczne możliwe do wypożyczenia.
był wyżej postawiony na Politechnice Wrocławskiej, miałbyś faktycznie wpływ na, jak wyglądają inwestycje w akademiki.
No, także dużo tych historii było, no nie o wszystkich na pewno mogę opowiedzieć, bo no nie wiem jak to później wpłynie na mnie i też na funkcjonowanie, spojrzenie na Akademiki w szerszym kodeksie.
Akademiki są naprawdę w świetnym stanie i nie jest tak, że cały czas impreza się toczy, chcesz iść na imprezę,
Ostatnie odcinki
-
Tauron Nowa Muzyka: Lulu "Cougar" Zubczyńska - ...
22.06.2026 13:19
-
Tauron Nowa Muzyka: rozmawiamy z Ninja Episkopa...
22.06.2026 13:16
-
Tauron Nowa Muzyka: Dictaphone
22.06.2026 13:13
-
Klasyka kolejowej grozy i wizje księżycowego sp...
22.06.2026 13:02
-
Rozgrzewka – Piotr Chuchla o disc golfie
22.06.2026 11:03
-
Melodia Macieja Forreitera
18.06.2026 19:51
-
Udar nie czeka - tu liczy się czas - rozmowa z ...
17.06.2026 20:11
-
Michał Wojtek: czuję się debiutantem
16.06.2026 12:56
-
Rozegrane na LUZie: Podsumowanie Roland Garros ...
16.06.2026 04:31
-
79. Cannes Film Festival: Sandra Wollner
15.06.2026 22:59