Mentionsy
O imionach Pia i Mia
Szukaj w treści odcinka
Pia i Mia.
Mia.
Nie mogę tego uczynić, ale Pia pisze się P i A.
Mia, M-I-A.
I tego typu połączenia liter odczytuje się w polszczyźnie jako Pia i Mia.
Natomiast ponieważ pochodzenie tych imion, obydwu imion jest obce i ta wymowa też jest obco brzmiąca.
Pia, Mia.
Więc tu językoznawcy zwracają uwagę na to, że czasem mogą być wątpliwości jak dokładnie wymówić te imiona.
Również cały czas tam żadnej j nie ma.
Tam j, litery j nie ma.
Bardzo wielu papieży nosiło to imię, proszę Państwa.
W związku z tym tutaj etymologia jest dość oczywista.
Natomiast Mia, tu etymologia nie jest jasna.
Za przyjęciem tych imion natomiast przemawia końcówka bardzo wyraziście wskazująca na żeńskość, a więc nie ma specjalnie przeszkód, aby nadawać imiona Mia i Pia.
Ostatnie odcinki
-
O zasadności używania wielkich liter w środku z...
26.06.2026 08:00
-
O wyrażeniu - Dostać białej gorączki
25.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Uciec tam gdzie pieprz rośnie
24.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Gdzie diabeł mówi dobranoc
23.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Pokażę Ci gdzie raki zimują
22.06.2026 08:00
-
O związku wyrazowym wziąć rozwód z żoną czy mężem
19.06.2026 08:00
-
Czym jest alasz?
18.06.2026 08:00
-
O powiedzeniu - Uciec tam gdzie pieprz rośnie
17.06.2026 12:44
-
Rozprawa o afirmacji
17.06.2026 12:39
-
Wielkie litery w tekstach reklamowych
17.06.2026 12:39