Mentionsy
ODCINEK 172: Bogusław Linda, część 1
Dzień dobry! Piąty sezon czas rozpocząć opowieścią o wczesnym Bogusławie Lindzie!
*
➤ ODWIEDŹ NASZ SKLEP: https://pozdrawiam.net/kategoria-produktu/podcastex/
➤ WESPRZYJ PODCASTEX: https://patronite.pl/podcastex
➤ POSTAW NAM KAWĘ: http://buycoffee.to/podcastex
________________
Zapytania biznesowe: [email protected]
Szukaj w treści odcinka
No więc jest to książka wyjątkowo mięsna, w związku z czym Andrzej Wajda, Boże, Bogusław Linda zaczyna książkę w ten sposób.
I w ogóle jakoś inbił w tamtym okresie, bo w trakcie pracy nad powidokami nazwał Łódź, no pamiętamy tę wypowiedź, miastem Meneli, to już jakoś tak przylgnęło, znaczy ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że to już było wcześniej stosowane, a Linda to po prostu wypowiedział głośno, no ale nie lubią go w Łodzi, od tego czasu mam wrażenie, natomiast sam Andrzej Wajda
No troszkę się jednak wściekł na Bogusława Lindę, bo w wydanym w zeszłym roku pamiętniku, cztery to mistrza, wydane przez Universitas, Wajda pisze tak, to jest wpis z 31 października 2015 roku.
Andrzej Wajda i Agnieszka Holand przyszli za kulisy i dziwili się, że to po prostu niespotykane, żeby można było w ogóle tak zagrać.
Tak swoją drogą Wajda w Pamiętniku gdzieś tam zanotował sobie kiedyś w roku 80, dokładniej 22 stycznia, zanotował tak.
Jakby to, że my prawdopodobnie kiedyś tam zrobimy jakiś Wajda special na temat tego, co on pisał w latach 90-tych o koleżankach, kolegach, reżyserach, aktorach i tak dalej.
No i tutaj, jeśli chodzi o tę polską ekipę, która tam pojechała, to Wajda zanotował w pamiętniczku swoim, 21 kwietnia roku 1982, pierwszy dzień zdjęć, 18 ustawień aparatu, plan wykonany, aktorzy polscy w komplecie, trzeźwi i umieją tekst, całkowite zwycięstwo, Francuzi oddychają z ulgą.
Też tam Wajda troszkę narzekał na Lindę w innym miejscu pamiętnika, tam pisał, że...
Było mniej więcej tak, że Andrzej Wajda dostał szansę na zrealizowanie w RFN filmu Miłość w Niemczech z 1983 roku i Linda miał tam zagrać główną rolę męską u boku Niemki Hanny Szyguli.
do tych filmów o zwycięstwie jeszcze, znaczy nie wiem, czy to się akurat udało w jego przypadku, no ale tam kobiety, coś tam tego i strzelanie i, bo o tym też mówi Wajda, znaczy Wajda, może Linda, cały czas się myli, kurde, z mistrzem.
Ostatnie odcinki
-
Związki jednopłciowe w potransformacyjnej Polsce
25.06.2026 11:58
-
Q&A po 200. odcinkach Podcastexu!
18.06.2026 06:20
-
Droga Leszka Millera ku władzy
12.06.2026 06:55
-
Jak powstał musical "Metro"? [Podcastex 199,99]
04.06.2026 11:25
-
Historia filmu "Gulczas, a jak myślisz..." [Pod...
22.05.2026 13:41
-
Jak powstało "Koło fortuny"? (Podcastex 199,5)
14.05.2026 12:01
-
Jak powstał "Matrix"? [Podcastex LIVE #1]
07.05.2026 15:42
-
Mega Mix #4: ten o muzyce (przede wszystkim)
30.04.2026 14:59
-
Jak powstał "Dom zły" Smarzowskiego?
23.04.2026 09:23
-
Czarnobyl a sprawa polska (Podcastex #198)
17.04.2026 11:04