Mentionsy

PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA
PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA
15.09.2025 04:08

PONIEDZIAŁEK, 15 WRZEŚNIA 2025

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "M"

Dzień dobry, kłaniam się Państwu nisko i zapraszam na garść informacji o stanie atmosfery.

Tych ważnych, które powiedzą nam jak zaplanować dzień.

Czy wziąć ze sobą jeszcze parasol, czy może coś zrobić wokół domu.

No ale po tych wczorajszych mocnych opadach, no to niestety, ziemia musi na razie przeschnąć.

Ale patrząc tak po danych ze stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to w naszym kraju największą ilość opadów zanotowano w Pszczynie.

67 litrów wody na metr kwadratowy i w ogóle tutaj Śląsk notował właśnie takie wartości 60-50 litrów, również tutaj taką wartość 53 litrów wody widać w Katowicach, dokładnie Katowice-Muchowiec, taka dzielnica i tam umieszczona stacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dolny Śląsk, Małopolska, również i nasze Świętokrzyskie i Mazowieckie i ta strefa cała przesunęła się na północny wschód.

Tutaj mieliśmy największe sumy opadów, a burze ustawiły się m.in.

wzdłuż Wisły, tutaj w Lubelskiem i w naszym województwie w okolicach Opatowa czy Sandomierza.

Błyskało i grzmiało.

Niż bardzo szybko opuścił nasz kraj, ale jeszcze przed wieczorem dał gdzieniegdzie w naszym województwie troszkę opadów już niewielkich.

Natomiast widać, że te chmury mocno uwodnione, wydajne, to jest niższy, no on jeszcze jest nad Bałtykiem tutaj, ale właśnie z rodowodem adriatyckim.

Szybko przemknął, nieblokowany przez jakiś układ wyżowy nad Bałtykiem czy nad Skandynawią, więc o tyle mieliśmy szczęścia, że nie doszło do jakichś większych podtopień, ale zalania takie jak na przykład w Pszczynie to oczywiście były.

No i u nas tutaj w Kielcach wiele miejsc, szczególnie w tych zlewiskach zostało zalanych, a powiem Państwu, że patrząc tak na dane, jeśli chodzi o te stacje prywatne i tutaj akurat taka umieszczona jest na ulicy Sandomierskiej, to dosłownie w ciągu 15-20 minut właśnie w Kielcach na Sandomierskiej spadło 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Z kolei stacje IMGW w naszym regionie mierzyły takie wartości jak np.

we Włochowie, czyli to jest powiat konecki, tutaj maksymalna suma opadów 18 litrów wody na metr kwadratowy.

Następne miejsce to Baranówek, a to już jest powiat opatowski, 14 litrów wody na metr kwadratowy.

Sadków, a to już jest powiat kielecki, też dobre 14 litrów wody na metr kwadratowy.

Niewielkie sumy opadów notowały stacje w Sielcu, to z kolei powiat kazimierski, tylko 4 litry wody na metr kwadratowy.

No i miejscowość taka dosyć znana ostatnio, czyli Dobrowoda, to w powiecie buskim tylko 4 litry wody na metr kwadratowy.

Podsumowując, każdy jakąś porcję deszczu dostał.

No i przed nami jeszcze parę litrów wody na metr kwadratowy.

Przynajmniej do środy tutaj powinno spaść.

Widać właśnie, że pojawią się opady, szczególnie nad ranem we wtorek.

Pozostałość po większym układzie burzowym.

Ostatnie odcinki