Mentionsy

Gość Radia ZET
Gość Radia ZET
19.12.2025 07:52

Wiceprezes PiS zapowiada: Nie podpiszę się pod wnioskiem o wyrzucenie Kurskiego

Tobiasz Bocheński o kłótniach w PiS, "smutnym" obrazku, o kategorycznym "nie" dla koalicji z Braunem, programie, który partia zacznie prezentować w przyszłym roku

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "PiS"

Ale podpisze się pan pod wnioskiem o wyrzucenie Jacka Kurskiego z PiSu?

Nie, nie podpisze się.

Którkę publicznie opisuje, ogłasza Waldemar Buda, wtóruje mu Piotr Miller, który przekonuje, że Kurski chce podzielić polską prawicę i że, cytuję, szambo znowu wybiło.

Nie ma potrzeby opisania sobie różnych rzeczy na X, na Facebooku, na Instagramie, czy tam gdzie ktoś to uczy, na TikToku, cokolwiek panowie by wybrali.

Ale pana przyjaciel Jacek Sasin nie wykluczył koalicji z PiSu z partią Brauna.

Ale dlaczego może pan powiedzieć, PiS nie będzie zawierało koalicji z Tuskiem, ale boi się pan powiedzieć, PiS nie zawrze koalicji z Braunem?

Czyli nie ma możliwości koalicji PiSu z Grzegorzem Braunem i jego ludźmi.

Panie pośle, a w jaki sposób PiS wybierze swojego kandydata na premierę przed kolejnymi wyborami?

A potrzebna jest debata potencjalnych kandydatów na premiera w PiS-ie?

To nieprawda, bo kolejka kandydatów na premiera z PiS-u jest jak kolejka pod telewizory w PRL-u, coraz, coraz dłuższa.

Czy jako wiceprezes PiSu rozmawiał pan z posłem Markiem Suskim, który na Komisji Kultury w Sejmie wyszedł, mówiąc do widzenia debile?

Chciałbym przejąć PiS po Jarosławie Kaczyńskim.

A pan twierdzi, że Mateusz Morawiecki chce rozbić PiS?

A Mateusz Morawiecki gra pana zdaniem na to, żeby Jarosław Kaczyński wyrzucił go z PiSu?

Czytam tego rodzaju artykuły i uważam, że cała ta debata i te wpisy niepotrzebne różnych polityków, które są absolutnie niefortunne i niepotrzebne i szkodliwe, dlatego że wyborców nie interesują uczucia poszczególnych posłów, nie interesują uczucia poszczególnych senatorów.

Czyta pan te artykuły i wierzy pan Mateuszowi Morawieckiemu, kiedy mówi, nigdzie się nie wybieram, bo PiS to jest moja partia?

A gdyby wiceprezes odszedł z Prawa i Sprawiedliwości, to poszłoby za nim kilkudziesięciu ważnych polityków PiSu?

To wy się kłócicie, to wy wypisujecie w internecie różne dziwne rzeczy.

Panie redaktorze, jakby powiedzieć, nie znajdzie pan mojego wpisu.

za to różne niefortunne, głupie wpisy i wypowiedzi tylko i wyłącznie szkodzą temu projektowi.

Więc jakby pan mnie próbuje wciągnąć, żebym coś takiego powiedział i ja z kolegami, z koleżankami będę rozmawiał, jak zresztą myślę, że inni, ale nie za pośrednictwem mediów, nie za pomocą wpisów na X. Zadaję tylko pytanie.

I opowiada różne historie, i są politycy nawet PSL-u, którzy są przypisani do tych ról, że są bardziej konserwatywni, nie lubią Tuska, tupią nóżką, a potem nagle się okazuje, że i tak głosują tak, jak Tus im każe.

Ja widzę polityków PiSu, którzy umizgują się do PSL-u, więc chyba ten PSL nie jest taki zły.

Ale moment, koalicja PiSu z PSL-em to jest złe rozwiązanie na powyborach?

Czy Mateusz Morawiecki bierze dziś udział w pisaniu programu Prawa i Sprawiedliwości?