Mentionsy

Energy Drink
Energy Drink
23.06.2026 05:46

SZCZYT w Warszawie: USA wyrzucą ROSJAN. Jest warunek [Odc. 140]

To do Warszawy zjadą najważniejsi gracze, by dobić targu na potężne dostawy LNG i nowe reaktory jądrowe w polskim hubie gazowym oraz energetycznym. Jest jednak pewien haczyk.



Polska będzie gospodarzem Ministerialnego Szczytu Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetycznej (P-TEC). To tradycyjna okazja do umów na LNG z USA i nie tylko. To ważny sygnał poparcia polskiego hubu gazowego i potwierdzenie ustaleń podcastu Energy Drink.30 kwietnia informowaliśmy o tym, że Polacy zabiegają o organizację P-TEC w Warszawie. To konferencja organizowana przez Atlantic Council na której zwykle dochodzi do podpisania umów gazowych i przyspieszenia integracji energetycznej wspólnoty transatlantyckiej.Poza tym: Odejście premiera Wielkiej Brytanii opóźni rozmowy o integracji energetycznej z Europą. Ropa tanieje bo USA zwalniają ropę Iranu z sankcji. To Energy Drink.



⏳ ROZDZIAŁY ODCINKA:



[] - Szczyt energetyczny (P-TECC) w Warszawie: rozmowy o hubie gazowym, amerykańskim LNG oraz kontraktach na elektrownie jądrowe

[] - Przegląd informacji z Polski: Półprzewodniki z Tajwanu na Dolnym Śląsku

[] - Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power

[] - Podatek od nadmiarowych przychodów dla koncernów paliwowych

[] - 10. rocznica działalności think tanku Forum Energii

[] - Wieści z Europy: Subsydia a wsparcie paliw kopalnych (głównie w Niemczech)

[] - Przełożony szczyt UE-Wielka Brytania

[] - Mołdawia i jej reformy w drodze do integracji energetycznej z UE

[] - Derusyfikacja rafinerii NIS w Serbii i negocjacje z węgierskim MOL

[] - Wieści ze świata: Wysokie ceny i niedobory paliw w Rosji po atakach ukraińskich dronów

[] - Branża centrów danych: europejska polityka klimatyczna a suwerenność cyfrowa

[] - Program rozwoju energetyki jądrowej w Kanadzie (plany budowy 10 nowych reaktorów)

[] - Departament Skarbu USA autoryzuje eksport węglowodorów z Iranu – spadek cen ropy

[] - Zakończenie i podsumowanie odcinka




💡 Energy Drink to analityczny podcast o energetyce, bezpieczeństwie i polityce zagranicznej. Prowadzi Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego od 2009 roku oraz prezes Ośrodka Bezpieczeństwa Energetycznego 🌍.



BĄDŹ NA BIEŻĄCO:📬 Newsletter: https://energydrink.today/🌐 WWW: https://www.wjakobik.com🐦 X/Twitter: https://twitter.com/wjakobik💼 FB: https://www.facebook.com/@wjakobikblog☕ Patronite: https://patronite.pl/wjakobik






#bezpieczeństwo #polskapolityka #politykapolska #politykazagraniczna #zagranica #energetyka #polityka #biznes #giełda #energia #news #komentarze #opinie #podcast #Polska #bezpieczeństwoenergetyczne #gaz #ropa #elektrowniajądrowa #atom #politykazagraniczna #politykamiędzynarodowa #sprawyzagraniczne #sprawymiędzynarodowe #geopolityka #geoekonomia

Rozdziały (1)

1. Reklama Orlen

Polski Orlen dysponuje największym portfolio kontraktów LNG z USA w regionie.

Sponsorzy odcinka (1)

Orlen post-roll

"Polski Orlen dysponuje największym portfolio kontraktów LNG z USA w regionie."

Szukaj w treści odcinka

Wpisz frazę, aby wyszukać treść w transkrypcji tego odcinka