Mentionsy

Bez Dyskusji
Bez Dyskusji
30.04.2026 04:00

262. Resident Evil 2: Apokalipsa (2004) – Alicja kontra "Nemesis"

Kwiecień-Zombiecień, bo przeplata! Trochę gry i trochę filmowego młodszego brata! Wracamy do „kultowej” serii ekranizacji Paula W.S. Andersona, wracamy do pani Jovovich, wracamy do lat dwutysięcznych, biegania po ścianach oraz paściarskich efektów CGI. Odcinek o podobnej jakości jak film, zatem wybaczcie nam brak wersji wideo na YouTube – w zamian oferujemy trochę suchych żartów i zaskakujące zmiany w optyce na temat „Apokalipsy” wiele lat po premierze.












Pomóż nam w tworzeniu programu – https://patronite.pl/bezdyskusji
Nasz Discord: https://discord.gg/eyCGYBrx9f
Wpadaj na naszą grupę! - https://www.facebook.com/groups/520144846333243
Chcesz nam coś kopsnąć? - https://buymeacoffee.com/bezdyskusji

Rozdziały (9)

1. Wprowadzenie i opowieść o gospodarce

Podcast zaczyna się z rozmowy o gospodarce i ocenie filmu Resident Evil Apocalypse.

2. Fabuła i kontekst filmu

Rozmowa o fabule filmu i jego kontekście w czasach swoich.

3. Ocena jako filmu rozrywkowego

Diskussja o jakości filmu jako rozrywki i jego zasłonie.

4. Zdjęcia i jakość filmu

Rozmowa o jakości i zdjęciach filmu, a także o jego przeżywalności.

5. Reżyseria i aktorstwo

Analiza reżyserii i aktorstwa w filmie, z podkreśleniem roli Mila Jovovich.

6. Postacie i ikony

Rozmowa o roli postaci z gier, takich jak Jill Valentine i Carlos Oliveira, oraz ich znaczenie w filmie.

7. Analiza postaci i fabuły

Analiza postaci z gier i ich roli w filmie, w tym ich znaczenie dla fabuły i reakcje na ich prezentację.

8. Przygotowanie do kolejnego odcinka

Podsumowanie rozmowy i przygotowanie słuchaczy do kolejnego odcinka.

9. Motyw apokaliptyczny w serii filmowej

Analiza motywu apokaliptycznego w serii filmowej Resident Evil i jego zastosowanie w drugiej części.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 21 wyników dla "Resident"

Dalej jesteśmy w zombietniu i zadziwiająco dalej jest kwiecień, więc słuchajcie, były gry, były dobre gry, były piękne momenty, więc dzisiaj dla odmiany pogadamy o absolutnie wspaniałym arcydziele kinematografii, jakim jest Resident Evil Apocalypse.

Pierwszy film z Milą Jovovich był filmem Resident Evil i tak naprawdę to był ekranizacją dwójki.

A ten jako Resident Evil 2 filmowy jest oczywiście ekranizacją Trójki.

I ja się tak śmieję w duchu, bo jest z nami Marcin, który te Residenty na potrzeby podcastu poznaje po raz pierwszy, jakby nigdy nie grał w Residenty.

Ej, to jest Resident Evil, to jest wybitne arcydzieło, więc tu pasuje.

Nie do końca też to czaję, że w filmie takim jak Resident Evil, czy w jakimś horrorze, zazwyczaj się wrzucało te utwory jeden do jednego.

Wiecie co, nagrywamy ten odcinek w roku, w którym wyjdzie nowy film Resident Evil reżyserowany przez Zacha Kregera, reżysera Barbarzyńców i Zniknięć, który prawdopodobnie zmieni całą narrację wokół ekranizacji horrorów i pewnie się dużo wydarzy.

Pierwszy Blade, Underworld, Resident Evil Apokalipsa i wszystkie filmy, które chcą być Matrixami w tamtych latach, nie?

No, ale to też wydaje mi się, że my jesteśmy po prostu starymi ludźmi i mamy nostalgię do tych lat, bo ja się tak dobrze na tym filmie bawiłam, ale ja w ogóle się świetnie bawię na tych wszystkich Beznadziejnych Residentach.

Odsyłam Państwa do artykułu o tym właśnie tytule w książce Resident Evil.

Ale tak to ja tylko panie ukaże właśnie z Residentów i z tego, że z filmu na film tam po prostu robi coraz ciekawsze rzeczy, jest coraz potężniejsza i jakby no tak no seria, jakby ta seria to jest jakby ona, ciężko tu mówić, to jest ona, długo długo nic i gry.

Ale z drugiej strony Resident, przepraszam, Resident Nemesis powie ikoniczne STORES w pewnym momencie, więc masz tak, okej, no tutaj przynajmniej tyle.

Poświęciłem pół roku prawie swojego życia na pracę przy tej książce na temat Resident Evil i też tutaj mówię z tej perspektywy herezję.

Ja nie mam dużego szacunku do kanonu fabularnego Residenta, bo nie wierzę, żeby Capcom miał duży szacunek do tego kanonu.

Ale też ja trochę Was tutaj rozgrzeszę, jakby to nie jest dobra adaptacja gry, więc jakby ja się nie dziwię, że Wasze nastoletnie persony tutaj były totalnie obrażone, ale Resident może, przy Residencie wolno.

Klikam w to i tam jest napisane, że Stephen Harper, który jest naukowcem, zajmującym się mediami, napisał, że Resident Evil Apokalipsa to jest film, w którym mamy motywy postmodernistyczne i postfeministyczne.

Resident Evil 2.

Szanowni słuchacze, jeżeli nie słuchaliście tego pierwszego, to posłuchajcie go, bo pomiędzy pierwszym a drugim odcinkiem Resident Evil 2 odprawia się naprawdę takie odklejenie totalne.

Tutaj Resident Evil 2, tutaj Resident Evil 2 i Alice w środku.

Dobrze, drodzy, idźcie oglądać, chciałam powiedzieć Silent Hill Apokalipsa, idźcie oglądać Resident Evil Apokalipsa, bo to jest dobro, niedoceniane dobro na wieczór filmowy ze znajomymi.

Zwłaszcza w przypadku Residenta ma to sens, bo potem jeszcze cztery następne filmy.