Mentionsy
Reportaż Radia Lublin
11.03.2022 07:12
Monika Malec "By żyć normalnie"
Remiza OSP w Dysie została przekształcona w miejsce noclegowe dla uciekinierów z Ukrainy. Znalazły się tam m.in. matki z dziećmi z Włodzimierza Wołyńskiego oraz kobiety z Kijowa. Mieszkańcy Dysa zorganizowali się w zaledwie jeden dzień. Wspierają i goszczą jak umieją: ktoś przyniesie jajka, ktoś ziemniaki, jeszcze ktoś inny ugotuje rosół. W świetlicy nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy problem załatwiany jest od ręki dzięki Monice, Małgorzacie, Kamilowi, Krzysztofowi i innym zaangażowanym osobom.
Fot. Monika Płońska
Szukaj w treści odcinka
Wpisz frazę, aby wyszukać treść w transkrypcji tego odcinka
Ostatnie odcinki
-
Mariusz Kamiński "Tragedia kraśnicka"
24.06.2026 07:00
-
Monika Malec "Tajemnica szwedzkiego stołu"
22.06.2026 19:20
-
Magda Grydniewska „Mieczysław Mołdawa” | Report...
21.06.2026 09:17
-
Małgorzata Tymicka "Trudne cuda"
16.06.2026 14:57
-
Monika Malec "Świat Gedeona"
15.06.2026 19:28
-
Magda Grydniewska „Kościół w Maciejowie”
14.06.2026 14:10
-
Monika Malec "Tu jestem w tych światach"
08.06.2026 19:30
-
Mariusz Kamiński "Marynarz Dzidek"
07.06.2026 08:50
-
Katarzyna Michalak "Zobaczyć wszystko, dojść ws...
03.06.2026 20:34
-
Monika Malec "Wyłudzenie na bank"
01.06.2026 19:30